دلپذیر

شرکت کدبانو ، تولید کننده محصولات دلپذیر ، در سال 1328 فعالیت خود را در زمینی به مساحت 17500 متر مربع واقع در 57 کیلومتری شهر تهران و در حومه شهرستان کرج آغاز نمود.

در بدو تأسیس فعالیت این شرکت تنها در زمینه تولید چند نوع کمپوت و مربا خلاصه می شد. با گسترش فعالیت های شرکت برای اولین بار در ایران، موفق به تولید مربای بدون قند شد و تولیدات دیگری نیز از قبیل انواع سس های سرد (مایونز و سس های سالاد) ، سس های گرم (انواع کچاپ تند و معمولی) و انواع محصولات کنسروی غیر گوشتی (مایه ماکارونی، خوراک لوبیا چیتی و غیره) نیز به تولیدات این شرکت اضافه شد.

در سال 1389 طرح کارخانه جدید به منظور افزایش حجم ، نوع و ارتقاء کیفیت تولید توسط هیأت مدیره شرکت در زمینی به مساحت بیش از 120 هزار متر مربع در منطقه کردان تعریف گردید که علیرغم شرایط بین المللی حاکم ، این طرح طی مدت 30 ماه با حجم سرمایه گذاری بیش از 2000 میلیارد ریال به بهره برداری رسید. طراحی اولیه سایت توسط مشاوران ایتالیایی انجام و سپس توسط مشاوران ایرانی نهایی شد.

تمامی ماشین آلات مورد استفاده در این طرح از بهترین سازندگان اروپایی رده جهانی ماشین آلات و با بالاترین تکنولوژی خریداری شده و سایتی در سطح استانداردهای جهانی تولید و در سال 1392 به بهره برداری رسید.

تأسیسات و زیرساختهای این مجموعه به نحوی در نظر گرفته شده است که به منظور توسعه آتی فعالیتها محدودیتی وجود نداشته باشد، بالاخص سیستم تصفیه فاضلاب با ظرفیت 4500 متر مکعب در روز ، از بزرگترین و به روزترین مجموعه های تصفیه در خاور میانه می باشد.

با راه اندازی طرح ، تولید محصولات در این مجموعه به میزان 150 هزار تن در سال افزایش یافته و با توسعه خطوط تولیدی ، رب گوجه فرنگی به عنوان ماده اولیه و یا محصول نهایی نیز به سبد محصولات تولیدی کارخانه اضافه شد.

با توجه به چشم انداز مدیریت مجموعه مبنی بر اشتغال زایی مولد، پس از راه اندازی سایت جدید ، کارخانه قدیم ، به منظور تأمین مواد اولیه و تولیدات برونسپاری همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد تا علاوه بر بکارگیری نیروهای متخصص جدید و اجرای برنامه های آموزشی با بکارگیری متخصصان خارجی ، با ادامه فعالیت مولد در کارخانه مادر ، کمکی به اشتغال در منطقه نموده باشد.

با توجه به چشم انداز کدبانو ، مبنی بر پیشرو بودن در صنعت مواد غذایی در منطقه خاورمیانه ، و ارتقاء کیفیت زندگی و سلامت جامعه از طریق تولید و عرضه محصولاتی سالم و با کیفیت ، فرآیند توسعه امری مستمر و ادامه دار در این مجموعه در نظر گرفته شده است، به صورتی که طرح توسعه مجددی برای ارتقاء کیفیت بسته بندی محصولات و اضافه نمودن تولیدات جدید با ارزشی بیش از 1500 میلیارد ریال در مجموعه برنامه ریزی و در حال اجرا می باشد.