بنک کالا
فروشگاه اینترنتی مواد غذایی و بهداشتی بنک کالا
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

بیا بغلم !

بیا بغلم

برای اولین بار فردی به نام «کوین زابورنی» روزی را با نام روز جهانی آغوش نامگذاری کرد و نیز این روز برای اولین باردر سال 1986 جشن گرفته شد و کم کم به یک روز جهانی و البته دوست داشتنی در کل دنیا تبدیل شد. هرچند که دلیل اصلی نامگذاری این روز مشخص نیست اما به احتمال بسیار  به این دلیل بوده که در گذشته مردم آمریکا چندین تمایلی به ابراز احساسات نداشتند و هدف آن، تغییر نوع نگاه مردم نسبت به ابراز احساسات بود. در آغوش کشیدن به این معنی ست که شخص از بروز احساسات خود مثل عشق، دوست  داشتن، حمایت، همدردی و … ترس یا ابایی ندارد و آن ها را همانگونه که هستند یعنی طبیعی و نرمال میداند و بروز میکند.

یکی از زیباترین تفاسیری که درباره ی در آغوش کشیدن و بغل کردن وجود دارد این است که در سمت راست بدن قلب وجود ندارد و وقتی که شخصی را در آغوش میگیریم و میفشریم آن شخص، جای خالی قلب در سمت راست بدن ما را پر میکند؛ گویی در سمت راست بدنمان نیز قلبی برایمان تشکیل میشود و صاحب دو قلب میشویم.

بغل کردن از راه های بی هزینه ی ابراز محبت است که از ابتدای تولد با ما همراه بوده و همه ی انسان ها تمایل و همچنین نیاز به در آغوش کشیدن و در آغوش کشیده شدن دارند. گریه ی نوزادی که به تازگی متولد شده با رفتن در آغوش مادر پایان می یابد.

تحقیقات نشان داده است كه نوزادان تازه متولد شده كه مرتباً نگهداری نمی شوند، در مراحل بعدی رشد و نمو با مشكل روبرو می شوند و نوزادانی كه از طرف مراقبان خود تماس محبت آمیز بیشتری می یابند، پاسخ مغزی بهتری دارند. همچنین تماس جسمی والدین با کودکانشان مثل در آغوش گرفتن، نوازش کردن و بوسه علاوه بر مزیت هایی که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، بزرگسالی آنها را نیز دستخوش تغییرات مثبتی همچون افزایش اعتماد به نفس و عدم تشنگی حمایت های عاطفی از سوی هر شخص ناآشنا و بیگانه ای میکند. لذا والدین محترم علاوه بر اینکه مدام به فرزندان خود بگویید برایتان چه کم گذاشته ایم گاه و بیگاه آنها را برای مدتی طولانی در آغوش بکشید و اجازه دهید آغوشتان را امن بدانند و بدون ترس از قضاوت یا برخوردی ناخوشایند برای شما و با شما حرف بزنند؛ شاید برایشان آغوش کم گذاشته اید.

حالا با هم به بررسی مزایای بغل کردن می پردازیم:

اگر احساس تنهایی یا افسردگی دارید داروی شما در آغوش کشیدن عزیزانتان است. اگر خواهان اکسیر جوانی هستید باید در آغوش گرفته شوید؛ وقتی که در آغوش گرفته میشوید سطح هموگلوبین خون شما تحریک می شود که به انتقال اکسیژن بیشتر در جریان خون و ارگان های حیاتی بدن منجر میشود و در نتیجه باعث کند شدن روند پیری میگردد.

محققان بر این باورند که در آغوش کشیدن باعث افزایش سطح سلول های ایمنی ، لنفوسیت ها ، ایمونوگلوبولین ها و سایر سلول های تقویت کننده سیستم ایمنی می شود، فشار خون را کاهش میدهد، از سرماخوردگی پیشگیری میکند و در صورت بروز بیماری علائم کمتر است. همچنین به بیماران سرطانی کمک می کند تا درد کمتری را احساس کنند.

در آغوش کشیدن میتواند مانند مسکنی قوی عمل کند؛ بعد از گذراندن یک روز استرس زا، بغل کردن کسی که دوستش دارید نگرانی های شما را کاهش می دهد، به شما احساس حمایت و آرامش میدهد، عصبانیت، تنش و استرس را از شما دور میکند و به طور خودکار لبخند را به صورت شما می آورد؛ یک ریلکسیشن قوی.

TYUJTYJ

عمل آغوش، اکسی توسین ذخیره شده در غده هیپوفیز که اغلب به عنوان” هورمون عشق و نوازش “ و سروتونین که ” هورمون شادی“  شناخته می شود را آزاد میکند که باعث آرامش درونی بدن میشود.

و مهم ترین و بزرگ ترین هدیه ی بغل کردن از نظر من، نرمال کردن ضربان قلب و تضمین سلامت آن می باشد.

سخن پایانی

با همه ی اهمیت و مزایایی که بغل کردن دارد، فراموش نکنید که برای در آغوش کشیدن دیگران حتی اگر از نزدیک ترین اشخاص زندگیتان باشد اجازه بگیرید چرا که لمس شدن، حریم شخصی افراد می باشد.

0
دیدگاه‌های نوشته